zmień kontrast
A+  A-

Wizyta uczniów na wystawie innowacji IWIS 2016

IWIS 2016, to International Warsaw Innowation Show. Impreza, która w tym roku ma 10 edycję, zorganizowana została w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. W dniach od 10 do 12 października br. Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków zgromadziła ponad 50 wystawców innowatorów, którzy przyjechali z takich krajów,

jak: Malezja, Tajlandia, Egipt, Mołdawia, Kanada, Rumunia, Chorwacja.

Polskę reprezentowały Instytuty Naukowo - Badawcze, Uczelnie Wyższe oraz Studenckie Koła Naukowe. Liczną grupę stanowili młodzi innowatorzy - uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Było ich ponad 20-u. Otrzymali od SPWiR zaproszenie do wzięcia udziału w tej prestiżowej wystawie, jako wyróżnienie za zdobycie pierwszych miejsc w ogólnopolskim konkursie o tytuł Młodego Innowatora, którego organizatorem są NOT i SPWiR.

Uczniowie pierwszych klas gimnazjum, w ramach realizowanego w naszej Szkole programu "Innowacyjna Technika dla Gimnazjum" uczestniczyli w wycieczce na Politechnikę Warszawską. Zapoznawali się z nowościami technicznymi, których autorami są ludzie z różnych krajów, naukowcy ale też młodzi ludzie - uczniowie z różnych szkół. Uczniowie mogli się przekonać, że za dobrym pomysłem nie musi "kryć się" człowiek z tytułem wyższej uczelni, oraz zauważyć fakt, że "rozwiązanie techniczne im jest bardziej proste, tym jest lepsze".
Duże zainteresowanie wzbudziły innowacje uczniowskie oraz studenckie takie jak np.: "Strefa bezpiecznej prędkości:, "Pojazd Kropelka", "Medicopter", i inne.
Efektem zwiedzania wystawy IWIS 2016 ma być opracowanie przez dwuosobowe zespoły uczniowskie krótkiej prezentacji na temat dowolnie wybranego wynalazku, z podaniem uzasadnienia dokonanego wyboru.