"Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą" Adam Mickiewicz

Ośrodka Edukacji Technicznej PINOKIO w Słomczynie

24 października kl. 1a i 2a wyruszyły na poszukiwanie przygód do Ośrodka Edukacji Technicznej PINOKIO w Słomczynie. Dzieci powitał drewniany Pinokio, a Mistrz stolarski niczym prawdziwy Gepetto opowiadał o tajemnicach drewna i lasu. Dzieci  poznały   warstwy lasu, rodzaje drzew, zwierząt i roślin zamieszkujących to środowisko oraz  dowiedziały się jak zbudowane jest drzewo.

Następnie w stolarni obserwowały tajniki obróbki drewna, by potem samodzielnie wykonać prace ze sklejki, kory i trocin. Świat Pinokia okazał się niezwykle fascynujący!
Na koniec dzieci zostały zaproszone do drewnianego wigwamu na pieczenie kiełbasek przy ognisku. Własnoręcznie upieczone kiełbaski z aromatem starannie dobranego drewna okazały się nie lada przysmakiem! Żal było wracać! Na szczęście każda klasa otrzymała swojego własnego Pinokia - pamiątkę tej niezwykłej przygody - w takim towarzystwie przyjemniej było wracać do szkoły!