"Kształcić tyl­ko umysł człowieka, nie udzielając mu nauk mo­ral­nych, to stwarzać zag­rożenie społeczne"  Theodore Roosevelt

V  Dni Popularyzacji Matematyki
V Dni Popularyzacji Matematyki
We wrześniu na Politechnice Warszawskiej odbywały się V  Dni Popularyzacji Matematyki. Uczestniczyła w nich grupa uczniów z klas licealnych. W programie była bardzo bogata oferta zajęć matematycznych oraz  związanych
z zastosowaniami matematyki. Uczniowie mogli wziąć udział w  warsztatach ,  wykładach, pokazach oraz grach, a także obejrzeć wystawy i filmy o tematyce matematycznej. Każdy znalazł coś dla siebie. Naszych uczniów  zainteresowała m.in. tematyka: Czy sztuczna inteligencja potrzebuje filozofii? o przestrzeniach nie tylko trójwymiarowych, dynamika tłumu, matematyka i muzyka.