zmień kontrast
A+  A-

Ars longa - dyskusje o literaturze
Drodzy uczniowie,
zapraszamy Was do dyskusji o tym, co ważne i ważniejsze. Ars longa – to tytuł zajęć o literaturze, które odbywać się będą raz na dwa tygodnie popołudniami on line ( na Teamsie). Porozmawiamy o tekstach ( powieściach, opowiadaniach, dramatach,wierszach, esejach), które są dla nas istotne, skłaniają do przemyśleń. Nie z kanonu lektur szkolnych, nie z list bestsellerów, nie z topu księgarni. Z naszych prywatnych rankingów. Dlaczego miliony ludzi zmieniło swoje życie pod wpływem lektury „Zen i sztuka obsługi motocykla”? Czy naprawdę warto znać przyszłość, gdy zna się „Cieszyńską” Nohavicy? Jak to możliwe, że czasem zachowujemy się jak „Biedermann i podpalacze” Maxa Frischa? Mamy nadzieję, że Wy także będziecie się dzielić literaturą, którą czytacie dla przyjemności. Utworami, które skłaniają do przemyśleń, zapadają w pamięć. Tak więc: Ars longa, Vita brevis – sztuka długa, życie krótkie. Czekamy na Was!
Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się przez li brus
Hanna Czader Kempny
Agnieszka Dziurda