zmień kontrast
A+  A-
ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59

Wolontariat

Regulamin Szkolnego Wolontariatu w ZS 59

Opiekunowie wolontariatu

p. Beata Kuśmierczyk, p. Anna Młodziankowska


Wolontariat 2019/2020

Podsumowanie Akcji Szlachetnej Paczki 2019

Drogi Darczyńco,

dziękujemy, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Basia z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina nie mogła uwierzyć w tak olbrzymie wsparcie. Wszyscy byli zszokowani ilością otrzymanych paczek. Kiedy rodzina zobaczyła je już wszystkie ułożone w pokoju, zabrakło jej słów. Otrzymana pomoc przekroczyła ich najśmielsze marzenia. Domownicy mieli łzy w oczach rozpakowując ofiarowane przez Państwa prezenty które zajęły cały pokój.
Ubrania, olbrzymia ilość żywności, słodycze :), gry i Świnka Peppa a przede wszystkim wsparcie drugiego człowieka i poczucie że obok nas są ludzie o wielkich sercach. To i wiele więcej otrzymała od Państwa rodzina pani Basi, Tadeusza, Krzysia i małej Izy.

Słowo od Rodziny

"Nie mam słów by wyrazić jak bardzo rodzina jest wdzięczna.
Naprawdę uwierzyliśmy , że są wokół nas ludzie o dobrych sercach. Ostatni czas był dla rodziny szczególnie trudny. Dziękujemy za całe dobro! Mam nadzieję, że wróci ono do Państwa.
Życzymy zdrowych i wesołych Świąt!"

Słowo od Wolontariusza

Chciałabym podziękować wszystkim Państwu za olbrzymie zaangażowanie i okazane wsparcie. Pani Żaneto, serdecznie dziękuję za życzliwość i fantastyczną współpracę.
Proszę o przekazanie wszystkim Współtwórcą Państwa Paczki serdeczne podziękowania za tak olbrzymie zaangażowanie. Ofiarowali Państwo wsparcie przekraczające najśmielsze marzenia. Przywrócili Państwo wiarę, że obok nas są ludzie o olbrzymich sercach, którym los innych nie jest obojętny.

Z całego serca życzę zdrowych, pogodnych i pełnych magii Świąt Bożego Narodzenia.
Wierzę, że darowane dobro wraca i tego też życzę Państwu!

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

 

WOŚP 2020

12 Stycznia 2020r. Wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w 28 edycji WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY Dla Dziecięcej Medycyny Zabiegowej. Zebrali 13.090.43 zł do 14 puszek. To wyniki lepszy niż w ubiegłym roku. Rekordowa puszka należała do Maćka, Dominika, Wojtka i Bartka -2792.18 zł Wielkie Podziękowanie i Gratulacje Dla Wszystkich !!!

 

Akcja Szkolnego Wolontariatu!

 

Szlachetna Paczka 2019

6 Grudnia zakończyliśmy akcję Szlachetna Paczka 2019. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, przynosząc dary pakując czy zawożąc 35 paczek do wybranej Rodziny BARDZO DZIĘKUJEMY !

 

 

Przez najbliższy tydzień prowadzimy zbiórkę suchej karmy dla psów i kotów oraz różnych rzeczy niezbędnych dla zwierząt.

Wszystkie przyniesione dary przekażemy schronisku dla zwierząt na Paluchu.

Dziękujemy Wszystkim, którzy już włączyli się do akcji przynosząc koce, pledy, ręczniki itp.

 

Akcja trwa do piątku -31.10.2019r.!

Proszę zgłaszać się do p.A.Młodziankowskiej

i p.B.Kuśmierczyk