"Kształcić tyl­ko umysł człowieka, nie udzielając mu nauk mo­ral­nych, to stwarzać zag­rożenie społeczne"  Theodore Roosevelt

ZS59 ZS59 ZS59

WAT - Wojskowa Akademia Techniczna

WYKŁADY WAT 
7 marca 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone żołnierzom wyklętym. Z tej okazji odwiedzili nas wykładowcy i studenci Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zgromadzeni uczniowie mogli obejrzeć krótką inscenizację w wykonaniu gości oraz posłuchać wykładów poświęconych wojennym i powojennym,   tragicznym losom żołnierzy wyklętych.

W drugiej, krótszej części spotkania przybyli zapoznali młodzież z ofertą edukacyjną Wojskowej Akademii Technicznej oraz warunkami, które należy spełnić, aby zostać studentem tej uczelni.

 


WARSZTATY EUROPEJSKIE

20 marca w naszej szkole gościliśmy doktorantów Wojskowej Akademii Technicznej. Uczestniczyliśmy  w warsztatach poświęconych 

Unii Europejskiej, Radzie Europejskiej i Radzie Europy. Część teoretyczna była poświęcona współczesnym zagadnieniom politycznym Starego Kontynentu i świata. W części praktycznej wcielaliśmy się w role najważniejszych urzędników Unii Europejskiej i przeprowadzaliśmy symulację obrad Parlamentu Europejskiego. Oczywiście ścieraliśmy się w poglądach, dyskutowaliśmy, głosowaliśmy a na koniec podejmowaliśmy decyzje. Efekty naszych starań widać na zdjęciach. Liczymy na kolejne tego typu zajęcia w przyszłości.


PODPISANIE POROZUMIENIA

04 kwietnia 2017 roku, na Wojskowej Akademii Technicznej, zostało podpisane porozumienie o nawiązanie współpracy pomiędzy:

Rektorem WAT, Burmistrzem Dzielnicy Mokotów i Dyrekcją Zespołu Szkół nr 59. 

 

 


 
Uczniowie klas pierwszych im. Sandro Pertiniego wzięli udział w konkursie na najciekawszy model 3D organizowanym przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Zespół w składzie: Oliwia Beta, Natalia Górka, Hanna Popow i Dominika Żyżyńska zajął pierwsze miejsce. Zespół w składzie: Mikołaj Grotek, Nguyen Hong Duc-Anh, Kacper Paciorek i Jakub Rychta, zajął trzecie miejsce. Uroczystość wręczenia nagród – z udziałem Władz WAT i Jury konkursu – na której Uczniowie zaprezentowali swoje projekty, odbyła się 14 czerwca 2017 roku w budynku Biblioteki WAT. Po uroczystości uczniowie skorzystali z możliwości zwiedzenia nowoczesnej biblioteki. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy w następnych edycjach konkursu!!!