zmień kontrast
A+  A-
ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59

Aktualności

EDUKACJA CZYTELNICZO - MEDIALNA
EDUKACJA CZYTELNICZO - MEDIALNA

W ramach edukacji czytelniczo-medialnej uczniowie Gimnazjum wzięli udział w cyklu spotkań zorganizowanych przez pracowników Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ul. Tynieckiej 40. Zapoznali się z zasadami funkcjonowania sieci Bibliotek Publicznych m.st. Warszawy, Dzielnicy Mokotów. 

Uczestnicy wycieczek mieli okazję zwiedzić tę nowoczesną palcówkę, wyposażoną w sprzęt komputerowy, w której odbywają się różne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Prowadzone są tam miedzy innymi: lekcje biblioteczne, kursy komputerowe, zabawy z klockami K’NEKS oraz różnego typu zajęcia rodzinne. 

Na początku każdej lekcji bibliotecznej nasza młodzież dowiedziała się że, biblioteka, oprócz nowości wydawniczych oferuje audiobooki, e-booki, płyty i filmy. Punktem wyjścia tych zajęć była wybrana książka i zagadnienia w niej zawarte. W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję zapoznać się z najciekawszymi tytułami, poruszającymi problematykę, jaka nurtuje młodych czytelników. Oto niektóre tematy: „Dlaczego warto budować mosty, a nie wznosić mury?”, „Dlaczego ludzie malują na murach?” , „O samotności i przyjaźni, strachu i odwadze”. Zajęcia przebiegające w miłej atmosferze, w nowoczesnych, kolorowych wnętrzach spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród uczestników tych wycieczek.