zmień kontrast
A+  A-
ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59

Aktualności

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

W poszukiwaniu dobrego humoru. W dniu 19 kwietnia grupa uczniów z kl. 1c naszego gimnazjum zwiedzała Muzeum Karykatury w Warszawie, mieszczące się tuż obok Traktu Królewskiego, przy ulicy Koziej. Muzeum to znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych, unikatowych muzeów Europy, według rankingu  opublikowanego w 2015 r. przez brytyjski dziennik „The Guardian”. Miejsce to cieszy się 

uznaniem zarówno wśród polskich turystów, jak i cudzoziemców.  Patronem jest znakomity rysownik i satyryk Eryk Lipiński, pomysłodawca, założyciel i wieloletni dyrektor tej placówki.

Odwiedzający Muzeum mieli okazję obejrzeć dwie wystawy czasowe, prezentowane w salach tej placówki.  Jedna to indywidualna wystawa Krzysztofa Grządzieli -  polskiego karykaturzysty, rysownika, malarza i grafika -  zatytułowana Auto-lustracja. Prezentowane prace wzbudziły duże zainteresowanie zwiedzających.

Zaś w innym pomieszczeniu uwagę uczniów przykuły rysunki Moniki Jaworowskiej, Macieja Trzepałki, Kamila Jerzyka, Jerzego Fedry, Tomasza Wintera,  Przemysława Zamojskiego i innych najlepszych polskich rysowników, finalistów konkursu „Cztery Pory Karykatury- Zima 2016.” 

Ponadto uczniowie mogli przejrzeć się w krzywym zwierciadle, zajrzeć przez dziurkę od klucza i w doskonałych humorach udali się na wesoły spacer Krakowskim Przedmieściem. Tu, jak na młodzież przystało, pozdrowili Wieszcza Adama, „wyginając śmiało ciało”.