zmień kontrast
A+  A-
ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59

Aktualności

„Piosenka bez granic” - wyróżnienie dla duetu Orsatti
„Piosenka bez granic” - wyróżnienie dla duetu Orsatti
Dnia 17.03.2016 r. dwie uczennice naszego gimnazjum, Paola Orsatti z kl. 3a gimnazjum oraz Alessandra Orsatti, z kl. 1a gimnazjum, (są to siostry o włosko - rosyjskich korzeniach), wystąpiły w ramach VI edycji międzyszkolnego konkursu piosenki  obcojęzycznej „Piosenka bez granic”. „Duet Orsatti” zaprezentował na dwa głosy piosenkę rock&rollową z lat ’60, pt. „Tintarella di luna” (dosł. „Opalenizna księżycowa”)

 
 
 
 
 
 
 
 
Włoskiej piosenkarki i prezenterki telewizyjnej, Miny Mazzini, zdobywając przychylność jurorów Gimnazjum Nr 82 i wyróżnienie w kategorii zespołów muzycznych.
 
„Tintarella di luna” to łatwo wpadający w ucho utwór, w sposób żartobliwy opowiadający o pewnej dziewczynie, która na przekór innym opala się na dachu, w towarzystwie kotów i… pod promieniami księżyca! Dzięki „pocałunkom” tych promieni staje się śnieżnobiała i coraz piękniejsza. Zachęcamy do wysłuchania oryginalnego utworu, który znajdziecie pod poniższym linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=GPgybbpp-dM 
Aby wysłuchać piosenki w wykonaniu sióstr Orsatti, zapraszamy na dzień otwarty do naszego gimnazjum,

 który odbędzie się już w środę 13.04, o godz. 18:00. Wyróżnionym uczennicom natomiast gratulujemy talentu muzycznego i umiejętności językowych oraz życzymy wielu sukcesów na estradzie!