zmień kontrast
A+  A-
ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59

Aktualności

Konkurs
Konkurs "Świat po koronawirusie"

Szanowni Państwo,

jury konkursu "Świat po koronawirusie" ogłasza, że zwycięzcą został Michał Kazimirski z klasy 2A. Drugie miejsce (ex aequo) zdobyły Zuzanna Malińska(kl. 1C), Alicja Seremak( kl. 1B) oraz Lidia Werakso-Jarząb (kl. 1C).

Trzecie miejsce Jury postanowiło przyznać Julii Jarczewskiej(kl. 2A)

Zwycięska praca wykonana przez Michała Kazimierskiego to film 0 dynamicznie przedstawiona wizja świata. Autorowi udaje się oderwać od teraźniejszości. Snuje wizje pesymistyczne: wybuchu elektrowni jądrowych, wulkanów, kolejnych epidemii, apokalipsy. Wszystko to jednak z przymrużeniem oka i poczuciem humoru. Widać dużo pracy włożonej w przygotowanie materiału, bardzo dobry montaż, pomysł i realizację, staranny dobór ścieżki muzycznej. Reasumując- bardzo dobrze zmontowany film katastroficzny. Praca Zuzanny Malińskiej to poetyckie opowiadanie o miłości, zdradzie i przebaczeniu, które staje się możliwe po zmianie perspektywy wywołanej pandemią. Bardzo ładne, literackie opisy, spójna konstrukcja, mądre przesłanie. Alicja Seremak dojrzale i ładnie językowo spisała własne przemyślenia dotyczące zmian, które zachodzą w naszym trybie życia w związku z epidemią. Przygotowała przekonujący opis dwóch możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji. Atutem pracy jest oryginalny punkt widzenia oraz sentencje z "Dżumy" Alberta Camusa i Marka Aureliusza - znać, że Autorka potrafi korzystać z dziedzictwa kultury i znaleźć dla obecnej sytuacji uniwersalny kontekst. Lidia Werakso-Jarząb przedstawiła opowiadanie o tym, co doświadczenia związane z koronawirusem pozostawiają w psychice młodych ludzi. Praca napisana literacko. Autorka bawi się konwencją, wyraźnie odróżnia realne zdarzenia od kreacji literackiej, w której możliwe jest wszystko. Przenikanie się dwóch rzeczywistości, realnej i wyimaginowanej, to ogromny atut tego opowiadania. Praca Julii Jarczewskiej jest rodzajem prezentacji, bardzo analitycznej. Wyróżnia się wnikliwością, wyjaśnia mechanizmy powstania przyszłego kryzysu gospodarczego, wpływu koronawirusa na środowisko i sposób życia ludzi. Atutem tej pracy jest wykorzystanie platformy Prezi.

Laureatom gratulujemy!

Wszystkim Autorom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Na życzenie wyrażone mailem możemy przedstawić uczniom recenzje ich prac. W związku z tym, że nadal pracujemy zdalnie, wręczenie nagród odbędzie się wraz z wręczeniem świadectw. Na konkurs wpłynęło 16 prac. Jury obradowało w składzie: Hanna Czader-Kempny, Agnieszka Dziurda, Agnieszka Książek, Katarzyna Piórek, Bogdan Witkowski.