zmień kontrast
A+  A-
ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59

Aktualności

Koncert
Koncert "Muzyka Polska" 24.03.2021

W ramach  projektu „Muzyka Polska” współfinansowanego z budżetu m.st. Warszawa  fundacja Mam Talent zaprasza uczniów Szkoły Podstawowej i klasy 1 i 2 liceum na transmisje koncertu/ audycji  na żywo. Transmisja odbędzie się za pośrednictwem zewnętrznego serwisu YOUTUBE w dniu 24.03.2021 o godzinie  9:45.

Link do wydarzenia 

 

45-minutowa audycja/koncert przygotowana jest w duecie. Tworzą go skrzypek Tomasz Dolski oraz towarzysząca mu DJ’ka Benek – Karolina Benkowska. Ideą  projektu jest zaprezentowanie muzyki stworzonej przez polskich twórców w nowoczesnym wydaniu, tak by rozbudzić ciekawość młodych słuchaczy i zachęcić do odkrywania muzyki poważnej zarówno poprzez formę koncertową jak i pytania do artysty. W przedsięwzięciu postawiono na nowoczesność i lekkość przekazu przy zachowaniu walorów edukacyjnych projektu.

Atutem muzycznego spotkania jest niezwykłe podejście wirtuoza do młodych słuchaczy. Jego wiedza, poczucie humoru, mistrzowska gra na skrzypcach połączona z ciekawymi opowieściami o kompozytorach i epokach sprawiają, że pozornie niedostępny świat muzyki klasycznej i filmowej okazuje się „na wyciągnięcie ręki”.

Całość projektu dopełniają warsztaty pt. „Spotkanie z Mistrzem”. Artysta będzie odpowiadał na pytania dotyczące zaprezentowanego repertuaru.

 
 
 
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM AUDYCJI w roku 2021
 
„Muzyka Polska" - (czas: 45 minut)
 
1. Wstęp (przywitanie uczestników)
 
2. Prezentacja przykładów muzyki poważnej z różnych epok. Prezentacje utworów przeplatane barwnymi opowieściami zawierającymi:
 
• informacje o epoce (stylistyka, rozwój, przedstawiciele, nurty)
 
• opis kompozytorów prezentowanych dzieł (ciekawostki z ich życia, krótki opis)
 
3. Utwory prezentowane w formie fuzji:
 
• klasyczne fragmenty tematów muzycznych
 
• tematy przetworzenie w elektronicznych stylach (melodia prezentowana na skrzypcach będzie wzbogacona o improwizację jazzową).
 
5. Prezentowana literatura:
 
• Fryderyk Chopin - „Nokturn nr 20 cis-moll, op. posth."
 
• Stanisław Moniuszko - "Prząśniczka"
 
• Karol Kurpiński - „Jadwiga, Królowa Polska" Uwertura do Opery.
 
• Melodia ludowa „Zielony Mosteczek"

 

Zapraszamy !!!