zmień kontrast
A+  A-
ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59

Zwiedzamy Poznań!
Klasa 3b wybrała się pociągiem do Poznania, by zwiedzić to miasto.
Program wycieczki zawierał wiele atrakcji. Oto niektóre z nich: spacer po Starówce - fasadę renesansowego Ratusza, Domki Budniczych, Koziołki o godzinie 12:00, kościół Farny i inne zabytki miasta. Ciekawym punktem wyjazdu były warsztaty w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie uczniowie mieli możliwość poznania tajników produkcji specjału poznańskiego – Rogala Świętomarcińskiego.
Młodzież zwiedzała także przestrzeń  Ostrowa Tumskiego: katedry z miejscem pochówku pierwszych władców Polski, pozostałości I i II katedry, Złotą Kaplicę ze szczątkami Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Wycieczkę uczestnicy zakończyli nad Jeziorem Maltańskim (miejscem zwanym Maltą). Wieczorem, z wieloma wrażeniami, uczniowie wraz opiekunami wrócili do Warszawy